Kolejny OS Microsoftu za dwa lata

12 lutego 2007, 12:53

Ledwo zadebiutował najnowszy OS Microsoftu – Windows Vista – a już pojawiły się informacje, że za dwa lata będziemy świadkami debiutu kolejnego systemu operacyjnego. W 2009 roku do sklepów trafi Vienna.



Amazon i Microsoft pomogą niezależnym filmowcom

4 lipca 2007, 10:19

Microsoft i Amazon uruchomiły program o nazwie „1000 HD DVD Indies Project”. Koncerny pomogą niezależnym filmowcom w wyprodukowaniu i dystrybucji 1000 tytułów na płytach HD DVD.


Yahoo! nie chce Microsoftu

11 lutego 2008, 16:26

Potwierdziły się pogłoski o odrzuceniu przez Yahoo! propozycji Microsoftu. Zarząd portalu wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że cena 31 dolarów za akcję jest niższa niż rzeczywista wartość przedsiębiorstwa.


IBM wycofa się z ISO?

24 września 2008, 10:45

IBM grozi wycofaniem się z prac Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO). Działania Błękitnego Giganta mają związek z kontrowersjami wokół głosowania nad OOXML.


Windows 7 RC już w maju

27 marca 2009, 12:40

Microsoft oficjalnie poinformował, że wersja RC (Release Candidate) sytemu Windows 7 zostanie udostępniona w maju. Na stronach koncernu czytamy, iż będzie można ją pobierać do najmniej do początku czerwca, a liczba kluczy licencyjnych nie zostanie ograniczona.


Opera przeciwna niebieskiemu "e"

28 lipca 2009, 16:44

Przedstawiciele Opery postanowili kuć żelazo póki gorące i chcą jak najwięcej ugrać na ustępstwie Microsoftu dotyczącym przeglądarek. Tym razem wystąpili z dwoma nowymi pomysłami.


Chrome trzeci

2 stycznia 2010, 20:29

Google'owski Chrome jest obecnie trzecią najpopularniejszą przeglądarką na świecie. Właśnie wyprzedził on Safari. Do pierwszej dwójki sporo jej jednak jeszcze brakuje.


Microsoft rezygnuje z Couriera

30 kwietnia 2010, 14:44

Microsoft oficjalnie ogłosił, że zaprzestaje prac nad tabletem Courier. Jego pojawienie się miało, zdaniem analityków, wymusić na Apple'u obniżkę cen iPada.


Nokia 3601

Z Microsoftu do Nokii

11 września 2010, 09:37

Stephen Elop, były menedżer Microsoftu, został dyrektorem wykonawczym Nokii. Elop ma pomóc fińskiej firmie we wzmocnieniu jej pozycji rynkowej przede wszystkim dzięki swojemu doświadczeniu na rynku oprogramowania.


Rekordowe wyniki ARM-a

3 lutego 2011, 12:23

Jeśli ktoś wątpił w rosnące znaczenie urządzeń przenośnych, to ostatnie wyniki finansowe ARM-a powinny go ostatecznie przekonać. Brytyjska firma poinformowała właśnie, że jej wpływy w roku 2010 zwiększyły się o 33% i wyniosły 406,6 miliona funtów, a zysk wzrósł o 73% do poziomu 167,4 miliona GBP.


Jubileusz 75-lecia Polskiej Akademii Nauk